Uzkrājums ar apdrošināšanu

Uzkrājums ar apdrošināšanu sniedz lielisku iespēju veidot uzkrājumu kādam konkrētam mērķim, piemēram, labāku vecumdienu nodrošināšanai vai jaunam auto un citiem mērķiem, vienlaicīgi saņemot dzīvības apdrošināšanu un nodokļu atvieglojumus.

Šāda veida uzkrājumus var veidot gan privātpersonas, gan arī uzņēmumi, kas izvēlas noguldīt naudu saviem darbiniekiem.

Uzkrājums ar apdrošināšanu piedāvā vairākus ieguvumus vienlaikus, piemēram:

 • Uzkrājumu nākotnei – veidojot uzkrājumu Jūs rūpējaties par stabilāku finansiālo situāciju nākotnē, kas vajadzības gadījuma ļautu segt gan plānotus, gan neplānotus maksājumus.
 • Dzīvības vai nelaimes gadījumu apdrošināšanu – apdrošināšanu, kas sniedz finansiālu atbalstu Jums vai Jūsu radiniekiem (konkrētam, Jūsu izvēlētām personām), iestājoties apdrošināšanas gadījumam. Dzīvības apdrošināšanas riski jeb apdrošināšanas gadījumi ir invaliditāte vai nāve, kas iestājusies nelaimes gadījuma rezultātā, taču nelaimes gadījumu apdrošināšanas riski ir gūtas traumas vai invaliditāte.
 • Nodokļu atvieglojumus –iedzīvotāju ienākumu nodokļa atmaksu, līdz pat 23% apmērā, ja iemaksas uzkrājuma veic privātpersona un dažādu nodokļu atvieglojumus, ja iemaksas veic uzņēmums veidojot uzkrājumu savam darbiniekiem.
 • Personālvadības ieguvumi– ieguvumi uzņēmumiem, kuri veic uzkrājumus saviem darbiniekiem. Uzņēmums iegūst lojālākus un ar darba vietu apmierinātākus darbiniekus, kas uzlabo to darba produktivitāti, kā arī veidot uzņēmuma tēlu sabiedrībā, tādā veidā ļaujot piesaistīt arvien vairāk jaunu un strādāt gribošu profesionāļu.

Šāda veida uzkrājumus piedāvā veidot vairākas finanšu iestādes, līdz ar to piedāvājumu klāsts ir visai plašs. Izvēloties sev piemērotāko sadarbības partneri jeb finanšu iestādi, kas koordinēs uzkrājuma veidošanas procesu, būtu vērtīgi veikt pieejamo piedāvāju salīdzināšana, tādējādi noskaidrojot, kura no finanšu iestādēm vai bankām piedāvā tiešu Jums piemērotākos un izdevīgākos nosacījumus.

Salīdzinot uzkrājumu un apdrošināšanas piedāvājumus, ņemiet vērā:

 • Uzkrājuma ienesīgumu,
 • Minimālo un maksimālo iemaksu apmēru un tā biežumu,
 • Papildināšanas iespējām un to ērtumu,
 • Uzkrājuma veidošanas termiņu,
 • Uzkrājuma saņemšanas iespējas,
 • Apdrošināšanas līguma nosacījumus un apdrošināmos riskus,
 • Piedāvātos nodokļu atvieglojumus.

Lai gan sākumā piedāvājumi var šķist visai līdzīgi, ilgtermiņā šīs gandrīz nemanāmās atšķirības var ļaut ietaupīt vai palielināt uzkrājumu par vairākiem desmitiem eiro, salīdzinājumā ar kādu mazliet neizdevīgāku piedāvājumu.

Parasti uzkrājumu ar padrošināšanu var noformēt bez liekām formalitātēm un laika tēriņiem, turklāt pieteikties konsultācijai izvēlētajā finanšu iestādē vai saņemt plašāku informāciju par interesējošo uzkrājumu iespējams te pat internetā.

Uzkrājuma veidošana ir solis uz finansiālo labklājību un neatkarību, tāpēc uzkrājumam pievienoto apdrošināšanu un nodokļu atvieglojumus var uzskatīt par papildus labumiem, kas stimulē šo soli spert. Drošība par nākotni ļauj daudz vienkāršāk dzīvot tagadnē un izvairīties no lieka stresa.

Izvēlieties sev piemērotāko uzkrājumu un apdrošināšanas veidu un piesakieties konsultācijai jau tagad, tādējādi nezaudējot laiku un saņemot vairāk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *