Papildus ienākumi

Papildus ienākumi daudziem ir nepieciešamība, citiem var nodrošināt lietas, ko pašlaik nevar atļauties. Papildus ienākumu gūšana nereti saistās ar darbu internetā, un tas tiešām ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā tos gūt. Visvienkāršākais veids laikam būt izmantot to, ko tu jau proti, tāpēc šajā rakstā mēs apskatīsim vairākus veidus, kā iespējams gūt papildus ienākumus.

Papildus ienākumu gūšana

Eiro kredīti

Ļoti vienkārši papildus ienākumus var gūt ar lietām, ko pieprot teju visi:

  • Fizisks darbs (“haltūras”) – sākot no malkas ciršanas un beidzot ar uzkopšanu, sarunāšanos ar cilvēkiem internetā par naudu (vajag svešvalodu prasmes), utt.
  • Garīgs darbs – rakstu rakstīšana, rediģēšana, tulkošana, mutiska tulkošana, dizainēšana, programmēšana, fotografēšana, utt.
  • Pārdošanas sfēra – būt par “Avon” komivojažieri laikam ir mēģinājuši būs visi vai vismaz visas. Tas pats ar Tele 2 komplektu piedāvāšanu.

Papildus ienākumu gūšana pārvēršas iztikā – Aivja stāsts

Aivis labi prot angļu, krievu un latviešu valodu. Viņš ir audzis Ķengaragā un ir daudz lasījis krieviski, tāpēc atšķirībā no citiem latviešiem viņš var tulkot arī uz, ne tikai virzienā no krievu valodas. Aivis pēdējos divus gadus strādāja kioskā par pārdevēju, brīvajā laikā tulkojot dažādus gabaldarbus no un uz krievu un latviešu valodu. Šajā laikā viņš iepazinās ar meiteni no Baltkrievijas un pārvācās uz turieni. Tā kā Baltkrievijā dzīves dārdzība ir nedaudz mazāka, viņš saprata, ka var pelnīt iztiku ar saviem gabaldarbiem. Pirmos gabaldarbus viņš atrada portālā oDesk, taču saprata, ka labāk aizpildīt pieteikumus Language Master, Linearis un citos tulkošanas birojos, kur par tulkojumiem maksā vairāk un kur ir vairāk pieejama darba.

Kā visvienkāršāk atrast papildus ienākumus?

Kas meklē, tas atrod – taču visvienkāršāk būs sākt tajās lietās, ko jūs jau protat. Lai gan Latvijā jau tā daudzās jomās ir ļoti maza konkurence, labāk ir meklēt piepelnīšanos tur, kur jums jau ir ko parādīt. Vēlies, lai tevi sadzird avīzēs vai žurnālos? Atrādi kādu jau publicētu rakstu, kaut vai internetā, un vienmēr izrādi iniciatīvu. Uzraksti “Sestdienai” dzīvesstila sleju, zvani viņiem uz redakciju ar jau gatavu sižetu.

Vēlies piestrādāt par ziņu dienesta fotogrāfu? Atlasi savu portfolio, varbūt kādam jau interesēs, kas tajā ir. Atslēgvārds šajā gadījumā ir cilvēki, citi cilvēki, kuru ceļu tu varbūt nevari pilnībā nokopēt, bet vismaz uzzinot, kā viņi sāka, tu vari sākt mēģināt iespraukties kādā nišā. Viss ir atkarīgs no tā, vai tu kaut ko proti pietiekami profesionālā līmenī. Ja neproti – tad vai nu pēdējais laiks mācīties, vai jādomā par kaut ko mazāk pievilcīgu.

Protams – tu vari pasākt arī kaut ko pilnīgi jaunu. Sākt dzīvesstila blogu vai atvērt savu rokdarbu stendu, pasniegt kursus. Pasaule ir tik liela un sarežģīta, ka tu vari izdarīt pilnīgi jebko.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *