Kā veidot labu kredītvēsturi

Labu kredītvēsturi izveidot nav nemaz tik grūti, patiesībā, jau tā veidojas pati un, ja visu maksājumus veicam laikus, kā arī pildām saistības, par kurām iepriekš esam vienojušies, kredītvēsture izveidojas visnotaļ laba.

Mazliet citādi ir gadījumos, kad kredītvēsturi jau ir mazliet sabojāta un pienācis laiks to atkal izlabot, lai radītu uzticēšanos biznesa partneros, aizdevējos vai citos, kuriem Jūsu kredīta informācija ir nozīmīga.

Visas ziņas par Jūsu pašreizējo kredītvēstures stāvokli un esošiem vai pagātne izsniegtiem aizdevumiem iespējams saņemt, pieprasot informāciju kādā no kredīta birojiem vai Latvijas bankas kredītreģistrā. Šādu informāciju katra persona var saņemt tikai pati par sevi, turklāt informāciju iespējams pieprasīt arī elektroniski.

Situācijas apzināšana ir pirmais solis labas kredītvēstures veidošanā, jo tikai esot lietas kursā par savu šī brīža situāciju zināsiet, ko nepieciešams uzlabot, turklāt, atsevišķos gadījumos, iegūtā informācija ļauj izvairīties no parādsaistībām, par kuru eksistenci bijāt piemirsis vai pat nebijāt zinājis.

Paņēmieni, kā veidot labu kredītvēsturi ir visai dažādi un atkarīgi no katras konkrētās situācijas, taču pie labas kredītvēstures pamatelementiem varētu pieskaitīt:

  • Visu maksājumu savlaicīgu veikšanu – nekavējiet maksājumus un nepārmaksājiet uz uzkrāto soda procentu rēķina,
  • Kredītsaistību savlaicīga dzēšana,
  • Operatīva darbība finansiālu problēmu gadījumā – saziņa ar aizdevēju vai pakalpojumus sniedzēju, kas piedāvā problēmas risinājumu, kas nekaitē Jūsu kredītvēsturei.

Veidojiet savu kredītvēsturi atbildīgi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *