Ikmēneša izdevumi

Ikmēneša izdevumi ir izdevumi, kurus izdodat katru mēnesi. Tas būtu, piemēram, īres nauda, sabiedriskā transporta biļetes, komunālie maksājumi, telekomunikāciju maksājumi un pilnīgi jebkas cits. Lai segtu ikdienas izdevumus katru mēnesi – tātad faktiski nosegtu gan sīciņos, gan maziņos izdevumus – Latvijā esot nepieciešami 452 eiro mēnesī uz katru mājsaimniecības locekli (Centrālās statistikas pārvaldes dati par 2014. gadu).

Ikmēneša izdevumi un to īpatsvars cilvēku budžetā ir atkarīgs no viņu ienākumiem un sociālās grupas – piemēram, pensionāriem lielāko daļu ikmēneša izdevumu veido komunālie maksājumi, savukārt pusaudžiem tā būs pārtika un izklaides. Latvijā ikmēneša izdevumi “uzkāpj” laikā, kad tiek saņemtas algas vai pabalsti. Tas nozīmē, ka cilvēki vēl joprojām maksā lielu īpatsvaru savu līdzekļu fiksētajos maksājumos.

Kā plānot ikmēneša izdevumus?

Finanses

Tā kā, visticamāk, izmantojat internetbanku, jūsu ikmēneša izdevumi jau ir redzami jūsu bankas konta izrakstā. Apzinot savus ikmēneša izdevumus, jūs varat sākt tos kontrolēt un veidot savu ikmēneša budžetu. Ikdienas, iknedēļas, ikmēneša un periodiskie izdevumi kopā ļaus jums novērtēt savu finansiālo situāciju kā tādu un ļaus ilgtermiņā pieņemt informētākus lēmumus. Izdevumu plānošanas mērķis, protams, beigu beigās ir veidot uzkrājumus. Ja tas ir iespējams, ir vērts uzkrājumu kontā ieskaitīt 10-15% no saviem ikmēneša ienākumiem. Kad tie jau ir kļuvuši prāvāki, varat domāt arī par naudas investīcijām un līdzīgām lietām.

Protams, ikmēneša izdevumus samazinot, var nākties šķirties no noteiktiem pakalpojumiem vai arī izmantot lētākas alternatīvas – piemēram, lasīt presi interneta versijā pretstatā drukātajam formātam. Tas var ietekmēt, bet var arī būtiski neietekmēt dzīves kvalitāti. Kad esat izplānojis savu ikmēneša budžetu, ir vērts to sastādīt visai ģimenei, lai varētu labāk pārvaldīt un regulēt naudas plūsmu ne tikai savā dzīvē, bet kopīgi virzīties uz jauku mērķu sasniegšanu.

Tāpat, izplānojot ikmēneša izdevumus, varat virzīties tuvāk situācijai, kurā varat atļauties vairāk no tām lietām, kuras vēlaties, piemēram, palielinot ienākumus vai mazāk tērējot lietām, kuras neatzīstat par prioritārām.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *