Fjūčers

Fjūčers (no angļu val. future) jeb nākotnes līgums dod tiesības pirkt vai pārdot līgumā norādītu aktīvu, piemēram, preci, akcijas, valūtu u.c., līgumā noteiktā datumā par iepriekš norunātu cenu. Vienkāršāk sakot, tas ir līgums par preču valūtas vai vērtspapīru pirkšanu nākotnē.

Fjūčera līgums ir standartizēts un tajā ir noteikts tirdzniecības apjoms, termiņš un preces kvalitāte. Tas tāpēc, ka vēsturiski nākotnes līgumi tikai slēgti, lai nodrošinātos pret nelabvēlīgām cenu svārstībām labības, enerģijas un metāla nozarē, taču mūsdienās fjūčeri kļuvuši par tirdzniecības instrumentu, gan komerciālajā tirdzniecībā gan arī spekulācijās.

Ar nākotnes līgumu palīdzību iespējams pelnīt, izmantojot to cenu kāpumu vai cenu kritumu. Pelnīšana no cenu izmaiņām jeb spekulēšana ir visā pasaulē plaši pazīstams peļņas veids, ko izmanto gan privātpersonas, gan uzņēmumi, to starpā arī bankas.

Ja esat nolēmis piedalīties fjūčeru tirdzniecībā un gūt no šī procesa peļņu, iesākumā ir jāizvēlas brokeris, kas nodrošinās Jums visus nepieciešamos pakalpojumus. Brokeru pakalpojumus piedāvā, gan bankas, gan arī nebanku iestādes un informāciju par tiem iespējams atrast tepat internetā. Pēc brokera izvēles, jāizvēlas tirdzniecības platforma, kas sniegs pieeju dažādām aktuālākajām izsolēm.

Vairākas bankas piedāvā pilnu pakalpojumu kompleksu kurā ietilpst, gan Jums piesaistīts darījumu brokeris un tirdzniecības platforma, kas krietni vien atvieglo uzsākšanas procesu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *