Finanšu aktīvs

Finanšu aktīvi ir jēdziens, kuru var nākties izmantot kārtojot uzņēmuma grāmatvedību jeb precīzāk veidojot bilanci par kādu konkrētu laika periodu. Lai gan katram uzņēmumam parasti ir savs grāmatvedis, kas rūpējas par uzņēmuma finansēm un visticamāk, lieliski pārzina visas tam uzticētas grāmatvedības darbības, arī uzņēmuma vadībai vai jebkurai privātpersonai, kurai ikdiena varētu būt saskarsme ar dažādām finanšu darbībām, nenāk par ļaunu izprast, kā tad īsti veidojas uzņēmuma vai privātpersonas budžets, kas ir bilance un visbeidzot, kas slēpjas aiz vārdu salikuma finanšu aktīvs.

Finanšu aktīvi ir uzņēmuma līdzekļu sastāvdaļa, kas norāda uz uzņēmumam piederošām citu uzņēmumu kapitāldaļām vai aizdevumiem, ko uzņēmums izsniedzis citiem uzņēmumiem uz laika periodu, kas ir ilgāks par vienu gadu. Tāpat finanšu aktīvs var būt finansiāli līdzekļi vai tiesības saņemt naudu, citu finanšu aktīvu vai kapitāla instrumentu no cita uzņēmuma.

Par finanšu aktīviem var saukt arī aizdevumus un prasījumus, kurus uzņēmums radījis aizdodot naudu un pārdodot preces vai pakalpojumus, iepriekš vienojoties par vēlāku samaksas termiņu jeb vienkāršāk sakot, dodot kredītā. Tāpat finanšu aktīvi var būt, piemēram, līdz termiņa beigām turēti ieguldījumi vai tirdzniecībai paredzēti finanšu aktīvi un citu uzņēmumu vai valsts vērtspapīri.

Jāņem vērā, ka finanšu aktīvi parasti ir ilgtermiņa finanšu ieguldījumi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *