Akcijas

Gan Latvijā, gan visā pasaulē darbojas neskaitāmas lielākas un mazākas akciju sabiedrības, kas piedāvā iegādāties un kļūt par uzņēmuma akcionāru ikvienu, kuram ir šāda interese. Tā kā spekulācijas ar akcijām var nest ievērojamu peļņu vai radīt papildus ienākumus ģimenes budžetam, darījumi ar tām sāk interesēt arvien lielāku sabiedrības daļu. Lai gan peļņas gūšana un dažādu darījumu veikšana ir iespējama ar profesionālu brokeru starpniecību, pirms pievērsties reālām darbībām ikvienam būtu vērtīgi noskaidro visu par un ap akcijām un to tirgiem.

Kas ir akcijas?

Akcijas ir vērtspapīri, kas apliecina akcionāru jeb akciju turētāju līdzdalību akciju sabiedrības pamatkapitālā un atkarībā no akciju kategorijas sniedz tam iespējas piedalīties uzņēmuma pārvaldē, saņemt peļņas daļu vai likvidācijas kvotu, gadījumā, ja uzņēmums pārtrauc savu darbību un tiek likvidēts. Būtībā akcija ir apliecinājums tam, ka tās turētājs ir ieguldījis naudu uzņēmuma un ir tiesīgs par to saņemt konkrētus iepriekš atrunātus labumus.

Akcijas tiek izlaistas jeb emitētas ar mērķi gūt finansējumu uzņēmuma darbības tālākai attīstībai. Izdodot akcijas, tām ir noteikta – fiksēta vērtība, piemēram, 1 eiro, taču akcijas cena var būt mainīga un ir atkarīga no pircēja un pārdevēja vienošanās, kā arī dažādiem citiem faktoriem. Akciju tirgus vērtību jeb to tirgus cenu sauc par akcijas kursu un, kā jau iepriekš tika minēts, tas var mainīties.

Akciju tirgus

Akciju tirgus ir mehānisms jeb platforma, kas apvieno pircējus ar pārdevējiem un ļauj tirgot un iegādāties akcijas, kā arī citus vērtspapīrus. Akciju tirgošana un pirkšana notiek akciju biržās, kurās iespējams veikt darījumus, sekot līdzi ar akciju cenu svārstībām, kā arī tikt pie svaigākās informācijas par dažādām nozares aktualitātēm.

Pērkot uzņēmuma akcijas, Jūs kļūstat par akciju sabiedrības akcionāru un iegūstat tiesības saņemt dividendes – uzņēmuma peļņu vai peļņas daļu, kura var tikt izmaksāta proporcionāli piederošajai akciju daļas nominālvērtībai. Ja mērķis nav saņemt dividendes vai to izmaksātais apjoms nesniedz gaidīto peļņu, pastāv iespēja iegādātās akcijas pārdot. Pārdot akcijas ir svarīgi pievērst uzmanību cenu svārstībām un veikt pārdošanu brīdī, kad to cena ir visizdevīgākā, tādā veidā gūstot peļņu.

Ja vēl nav uzkrāta pieredze darījumos ar vērtspapīriem, taču pastāv vēlme gūt peļņu, tādā veidā vairojot savu finansiālo labklājību, pastāv iespēja ieguldīt akciju darījumos, izmantojot pieredzējušu speciālistu starpniecību. Viens no ērtākajiem un drošākajiem veidiem kā ieguldīt, ir izmantojot banku piedāvātos pakalpojumus. Lielāka daļa Latvijas komercbanku piedāvā ieguldīt darījumos ar akcijām, nodrošinot šo darījumu administrēšanu un veicot visas darbības, kas nepieciešamas Jūsu peļņas vairošanai. Vairākas bankas un finanšu iestādes sniedz iespēju saviem pakalpojumiem pieteikties te pat internetā, tādā veidā ietaupot Jūsu laiku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *